ניכיון צ'קים

איך לקוח פרטי הופך צ'ק דחוי למזומן?

העסק במצב כלכלי לא משהו? רוצה לדעת באילו דרכים ניתן להכניס כסף מזומן ומהר? האם אדם פרטי יכול להשתמש בשירות ניכיון צ'קים?

כל אדם פרטי וכל עסק יכולים למצוא את עצמם זקוקים לכסף מזומן, בין אם בשל בעיות כלכליות שהפתיעו אותם באמצע החיים ובין אם בשל מצב בטחוני או משבר כמו שהיה לנו בתקופת הקורונה. זה יכול לקרות בכל שלב בחיים, אז נשאלת השאלה מה ניתן לעשות כדי להיחלץ מהמצב והאם יש שירות של ניכיון צ קים ללקוחות פרטיים גם כן? כל התשובות בהמשך הכתבה. 

מהו שירות ניכיון צ'קים?

רוב הספקים והסיטונאים בישראל עובדים כיום עם צ'קים דחויים. צורת התשלום הנוחה עבורם לא תופסת להם אשראי ומאפשרת להם ליהנות מסחורה זמינה תוך דחיית התשלום למועד מאוחר יותר. עסקים שלא רוצים להפסיד את אותם הלקוחות מעדיפים לקחת את התשלום הדחוי ואם בעבר היו פודים אותו בשלב מאוחר יותר, היום מקובל פשוט לפדות אותו באמצעות ניכיון צ'קים. 

לעסקים קשה לאזן את תזרים המזומנים שלהם ביום יום, בטח כאשר הם נקלעים לקשיים שבכלל לא תלויים בהם כמו מבצע צבאי, תקופת פיגועים או מגיפה. באמצעות שירות ניכיון צ'קים ניתן לפרוע את הצ'ק בשלב מוקדם יותר בתמורה לעמלה אותה גובה חברת הניכיון. האם יש שירות ניכיון צ קים ללקוחות פרטיים גם כן? כדאי להמשיך לקרוא. 

האם אדם פרטי יכול להשתמש בשירות ניכיון צ'קים? 

נהוג לחשוב ששירות ניכיון צ'קים מיועד לעסקים בלבד אך לא כך הדבר. קיים שירות ניכיון צ קים ללקוחות פרטיים ממש כשם שהוא פועל עם עסקים. כל אדם פרטי יכול להמיר את הצ'ק הדחוי שברשותו בחברת ניכיון הצ'קים למזומן במקום. תיגבה על אותה הפעולה העמלה הרצויה, והפעולה מתאימה במיוחד למי שמעוניינים לקבל את הכסף עבור הצ'ק מיד. אלה יכולים להיות צ'קים שהתקבלו עבור רכישה של מוצר מסוים, או תשלום עבור חוב לאדם פרטי, העיקרון המנחה הוא שלא משנה מהיכן הצ'ק – אפשר לקבל עליו את התשלום באופן מידי. 

יתרונות שירות ניכיון צ'קים 

בין אם מדובר על שירות לעסק או ניכיון צ קים ללקוחות פרטיים מדובר קודם כל על האפשרות לקבל כסף מזומן מיד. במיוחד בעסקים יכולים להיות חודשים חלשים, ולעיתים בעלי עסקים זקוקים לכסף מזומן מהיר ואין באפשרותם להשיגו באמצעים אחרים. כדאי לזכור – צ'ק דחוי הוא כסף שכבר קיבלתם, אך הוא לא נמצא ביד שלכם עכשיו. חברת ניכיון הצ'קים מאפשרת לקבל אותו במהירות בלקיחת עמלה. האם העמלה משתלמת? כל אחד צריך לעשות את החושבים שלו ולבחור האם הוא מעדיף לחכות ולקבל את הסכום במלואו, או האם הוא זקוק לכסף באופן מידי והוא מוכן לוותר על העמלה שתילקח עבור הצ'ק. 

מה כדאי לדעת לפני שיוצאים לדרך? 

את ניכיון הצ'קים ניתן לבצע על כמות גדולה של צ'קים או על צ'ק בודד. כדאי לבחון מהו גובה העמלות המקובלות בתחום כדי לוודא שהעמלה המוצעת אכן נמצאת בטווח הממוצע הסביר. ניתן לעשות בשירות שימוש חד פעמי או שימוש קבוע בין אם מדובר על לקוח פרטי ובין אם עסקי.