חברות ישראליות

כן! יש חברות ישראליות שמצליחות בחו"ל ולא מדובר בהיי-טק

חשבת שאין חברות ישראליות מצליחות שאינן בהייטק? אילו חברות ישראליות עשו זאת בגדול מעבר לגבולות המדינה? 

אמנם הצלחה בעולם ההייטק היא חלומם הגדול של ישראלים רבים, אך כדאי לדעת שיש לא מעט חברות ישראליות שהצליחו שלא בתחום הזה. יש לא מעט חברות ישראליות שעושות חיל בחו"ל בתחומים שונים, במאמר זה נכיר כמה מהמובילות בעולם ונבצע סקירה קצרה על החברה ושירותיה. 

העולם הוא לא רק הייטק

לא כולם רוצים לעבוד בהייטק. אמנם בזמן האחרון נראה שאנחנו שומעים יותר ויותר על התחום הנחשק, על המשכורות הגבוהות שיש בו ועל כך שכולם רוצים ללמוד מקצוע שיכניס אותם אל העולם הרווחי הזה. אך בסוף כדאי לזכור שהעולם לא מורכב רק מההייטק ויש חברות ישראליות גדולות שהצליחו ורבות מהן כלל לא עוסקות בטכנולוגיה מורכבת או במחשוב. אז מיהו אותן חברות שעשו את זה בגדול? את רובן כולנו מכירים, אך יש גם חברות קטנות יותר שהצליחו והשוק של חו"ל תמיד עומד פתוח בפני מי שרוצה להיכנס אליו עם מוצר חדש.

החברות הישראליות המובילות בעולם

יש לא מעט חברות ישראליות שעשו את זה בגדול והן לא מגיעות מעולם ההיי טק, להלן רשימה של החברות המצליחות והשירותים אותן הן מספקות: 

נטפים – כבר למעלה מ-50 שנה שחברת נטפים היא חברה מובילה בעולם בתחום החקלאות. החברה עוסקת בפתרונות השקיה מתקדמים תוך הטמעת פתרונות מתקדמים וטכנולוגיים לסביבות עבודה חקלאיות. 

טבע – בעבר הייתה החברה הישראלית המצליחה בעולם, מאז חברות אחרות עקפו אותה אך חברת התרופות הוותיקה מחזיקה בכמה תרופות שהפכו למוצר צריכה בסיסי בבתים רבים ברחבי העולם. כמו כן, לחברה תרופות רבות הייחודיות רק לה בתחומים רבים והיום שווי השוק שלה הוא 11.1 מיליארד דולר. 

ארן – החברה הוותיקה הוקמה בשנת 1982 והיא מובילה בתחום פיתוח ואספקת מוצרים, בין היתר באספקת ציוד וחומרי גלם לתעשיית הפלסטיק. עם השנים החברה צברה יתרון אדיר על חברות אחרות וכיום היא מהחברות המובילות בעולם בתעשיית הפלסטיק. 

רפאל – החברה הממשלתית עוסקת בפיתוח וייצור אמצעי לחימה מתקדמים. היא הוקמה בשנת 1948 והיא נחשבת לחברה מובילה בעולם בפתרונות טכנולוגיים ייחודיים ובפיתוח מערכי הגנה וטילים. 

כיצד החברות האלה הצליחו בחו"ל כפי שהצליחו? 

לרוב החברות מהרשימה כאן היו כמה דברים שכל חברה שרוצה להצליח בחו"ל צריכה – ניהול מתקדם, ראייה את העתיד, חזון ומוצר איכותי ומקורי. כאשר כל המרכיבים הללו נמצאים יחד, ועם ניהול והשקעה נכונה ונחישות לאורך שנים, הצלחה היא רק עניין של זמן. חברת https://aran-rd.co.il למשל חתרה לאורך שנים רבות למטרה ובעזרת מהלכים מקצועיים והחלטות כבדות משקל הצליחה למקם עצמה כאחת החברות המצליחות בתחומה. 

טיפים לחברה שרוצה לגדול

רוצה שהעסק שלך יעבור את גבולות המדינה ושירותיו יהיו בינלאומיים? כדאי להיות חדשניים במודל העסקי, לצאת מהקופסה ולהיות פתוחים לטכנולוגיות חדשות. המוצר צריך להיות מותאם באופן מדויק ללקוח, וגם אם מדובר על מוצר פשוט, כדי לכבוש את השוק צריך דיוק מקסימלי. כדאי להגדיר את קהל היעד ולמצוא את הדרך הטובה ביותר להגיע אליו, להתפתח באופן הדרגתי ובטוח, לבצע שיתופי פעולה וכל הזמן לבקר את העבודה.